Balustrady – wybierz odpowiednią dla Twojego domu


Notice: Undefined index: google-plus in /home/ib2000/ftp/stronaWWW/wp-content/plugins/social-pug/inc/functions-frontend.php on line 307

Na całość wyglądu domu składa się nie tylko bryła budynku, ale przede wszystkim dodatki oraz otoczenie. Okiennice, drzwi, ogrodzenie, bramy, rynny a przede wszystkim balustrady, tworzą charakter domu. Jakie balustrady masz obecnie do wyboru? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie i czego unikać? Poniżej o balustradach słów kilka…

Balustrada, przede wszystkim powinna pełnić funkcje zabezpieczającą balkon i taras. Jest to podstawowe zadanie barierki balkonowej. Nie oznacza to, że nie może być jednocześnie ogromną ozdobą domu i tarasu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Balustrada powinna przede wszystkim dawać bezpieczeństwo. Jeśli więc w domu lub w mieszkaniu są małe dzieci, zwróć uwagę, aby odległości pomiędzy barierkami nie były zbyt szerokie, by nie stwarzać niepotrzebnego niebezpieczeństwa. Idealna balustrada powinna łączyć w sobie funkcjonalność z dekoracyjnością. Choć w przypadku dekoracyjności, też nie należy przesadzać, bo balustrada powinna przede wszystkim pasować do stylu w jakim wybudowany jest dom. Jeśli mieszkasz w bloku i z jakiegoś powodu chcesz wymienić starą balustradę, również nie możesz postawić na wyłącznie swój gust, bo budynek powinien mieć harmonijny i względnie jednolity wygląd. Kupując balustradę do balkonu w bloku, zdecyduj się na taki sam materiał, jaki występuje u sąsiadów i względnie podobny wzór. W innym wypadku Twój balkon będzie się wyróżniał, jednak nie w tym pozytywnym sensie.

Na jaki materiał balustrady postawić?

Na rynku znajdziecie obecnie całe mnóstwo wzorów oraz materiałów. We współczesnym budownictwie dość często stosuje się obecnie szkło, które estetycznie wygląda i zapewnia bezpieczeństwo. Szkło jednak nie pasują do każdego rodzaju budynku i w domach wybudowanych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wykorzystuje się raczej metal i elementy kute, które przy odpowiednim doborze wzoru – dobrze komponują się z każdym rodzajem architektury. w zależności od „masywności” bryły budynku, można zastosować także balustrady betonowe lub kamienne, które są funkcjonalne i dobrze wizualnie współgrają z niektórymi budynkami. Betonu i kamienia z pewnością nie powinniśmy stosować w domach drewnianych lub takich, które sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych. Źle dobrana balustrada może zaburzyć całość wyglądu budynku, dlatego podczas dokonywania wyboru, kieruj się nie tylko ceną, ale przede wszystkim zwróć uwagę na taki materiał, który będzie współgrał z budynkiem.

Balustrada od strony wewnętrznej

Ten element domu powinien nie tylko dobrze wyglądać z zewnątrz, ale także spowodować, że będziemy chętnie spędzali czas na balkonie i tarasie. To od nas przede wszystkim zależy czy nasz balkon będzie miejscem odpoczynku i relaksu i dobrze jest wziąć pod uwagę także ten aspekt.

Wybór balustrady do balkonu powinien zawierać następujące funkcje: powinien być bezpieczny, współgrający z bryłą budynku i pozostałymi jego elementami i to niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku czy w prywatnym domu. Jeśli zupełnie nie potrafisz sobie wyobrazić jak balustrada, która podoba Ci się w sklepie, będzie wyglądała w twoim domu – zapytaj eksperta. Zły wybór może spowodować, że budynek będzie wyglądał zwyczajnie źle.


Notice: Undefined index: google-plus in /home/ib2000/ftp/stronaWWW/wp-content/plugins/social-pug/inc/functions-frontend.php on line 307