Styl glamour w aranżacji wnętrz – kicz czy luksus?


Notice: Undefined index: google-plus in /home/ib2000/ftp/stronaWWW/wp-content/plugins/social-pug/inc/functions-frontend.php on line 307

Styl glamour, to jeden z ciekawszych stylów w aranżacji wnętrz. Wydaje się mieć tyle samo zachwyconych zwolenników co i zagorzałych przeciwników. Ten sposób na aranżację wnętrz może wzbudzać emocje i na pewno przyciąga uwagę. Jedni uważają, że ten styl to synonim tandety i kiczu, inni dostrzegają w nim luksus. Czym charakteryzuje się ten styl i dlaczego wzbudza tyle emocji?

Jakie są cechy stylu glamour?

Mieszanina stylów – to z pewnością jedna z najbardziej charakterystycznych cech glamour. Połączenie minimalistycznego, prostego stołu z bardzo stylizowana kanapą to najlepszy przykład. Aby styl był wysmakowany, proporcje pomiędzy prostotą a dekoracyjnością powinna być zachowana.

Potęga dodatków – wnętrze glamour można stworzyć z połączenia prostych mebli i wystylizowanych dodatków – toaletki, żyrandola, lustra lub błyszczących tkanin. Często to właśnie dodatki tworzą ten styl.

Blask – złoto, srebro, lustra, kryształ – to tylko z niektórych pomysłów na blask w stylu glamour. Żadne wnętrze w tym stylu nie może zaistnieć bez odpowiedniej ilości blasku, bo to nieodłączny jego element.

Kontrasty – kolorów i faktur jak np. połączenie przygaszonych barw z intensywnymi. Kontrast możemy uzyskać nie tylko dzięki połączeniu barw, ale i faktur np. matowych ścian z błyszczącą tapicerką mebli.

Dlaczego styl glamour jest tak skrajnie odbierany?

Granica pomiędzy kiczem a wysmakowanym luksusem jest w tym wypadku dość cienka. Jeśli lubimy błyskotki, musimy ich ilość tonować pewna dozą prostoty. Styl glamour może być bardzo elegancki i luksusowy, może być też tandetny. Jak tego uniknąć? Najlepiej unikać półśrodków. Jeśli chcesz mieszkać we wnętrzu w takim stylu, zaplanuj go od początku do końca. Nie kupuj stylizowanego stołu i prostych krzeseł, resztę pozostawiając przypadkowi. Styl glamour to umiejętność łączenia i zachowania właściwych proporcji. Zaplanuj wnętrze od początku do końca – wtedy jest szansa na uzyskanie właściwego efektu.

W jakich wnętrzach sprawdzi się ten styl?

Styl glamour sprawdza się zarówno w przestronnych pomieszczeniach, jak i w niewielkich blokowych mieszkaniach. Dzięki lustrom oraz błyszczącym detalom, które są częścią tego stylu, możemy każde pomieszczenie optycznie powiększyć. Dodatkowo, w mniejszych pomieszczeniach można zastosować jasne barwy ścian, a dla kontrastu dobrać mocniejsze kolorystycznie dodatki. Ważne jest także oświetlenie, które powinno powiększać optycznie niewielkie pomieszczenia i nadawać przytulny charakter większym pokojom.

O jakich dodatkach warto pomyśleć?

Kwintesencją stylu glamour są dodatki. Piękny, zdobiony żyrandol, błyszczące tkaniny (np. welur lub aksamit), naczynia w kolorze złota lub srebra, zdobione ramy obrazów, zdobione okucia do mebli i dekoracyjne poduszki. Właściwie dobrane dodatki nadadzą wnętrzu glamour właśnie taki charakter.

Inspiracje!

Kuchnia w stylu glamour. Nowoczesna wyspa, piękny żyrandol, delikatnie stylizowane meble i jasne kolory. Nie można mówić tu o kiczu.

A post shared by @earth_vogue on


Wnętrze bez tego lustra nie byłoby już glamour. Jednym, ale ogromnym dodatkiem zmieniono i nadano charakter całemu wnętrzu.

A post shared by @earth_vogue on

Przedpokój to często pomijajan przez nas lub traktowana „po macoszemu” część wnętrz. A szkoda, bo to doskonałe miejsce na glamour

A post shared by @bebetology on


Notice: Undefined index: google-plus in /home/ib2000/ftp/stronaWWW/wp-content/plugins/social-pug/inc/functions-frontend.php on line 307